Młodszy Programista – 7-9 lat

Scratch – 5 zajęć

Podczas kursu dzieci nauczą się tworzyć własne gry w języku Scratch. Jest to najlepsze narzędzie do nauczania dzieci podstaw programowania. Scratch umożliwia proste tworzenie interaktywnych animacji oraz gier.

LEGO WeDo – 5 zajęć

W LEGO WeDo programujemy własnoręcznie zbudowane roboty, dzięki czemu motywacja płynie zarówno z satysfakcji z samodzielnie stworzonych konstrukcji, jak i z zabawy. Właściwie to zabawa jest głównym elementem zajęć, podczas których „przemycamy” wiedzę o podstawach programowania.

Ozoboty – 5 zajęć

Ozobot jest robotem programowanym przy pomocy rysunków i kolorów. Dzięki temu rozwiązywanie problemów odbywa się w niezwykle atrakcyjny sposób. Do programowania zadań, które wykonuje robot wystarczy kartka i flamastry, chociaż można też wykorzystać do tego celu tablet.

Kodu – 6 zajęć

Od drugiego semestru wprowadzane są inne języki i platformy takie jak m.in.: Kodu (tworzenie gier 3D) oraz płytek elektronicznych Makey Makey. Uczniowie nauczą się korzystać z oprogramowania Kodu Game Lab firmy Microsoft. Razem z Kodu uczymy dzieci ciągów przyczynowo skutkowych „Jeżeli-To”, na podstawie listy kafelków, jakie są dostępne dla uczniów. Ten paradygmat zapewnia szeroki zakres możliwości i angażuje użytkownika do logicznego myślenia, aby każda linia mogła wykonać pożądane zadanie.

Python – 9 zajęć

Uczestnicy rozpoczną swoją przygodę z programowaniem w Pythonie: poznają zasady programowania i najważniejsze elementy języka Python. Do nauki Pythona powstała specjalna polska aplikacja, która umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. To najprostsze narzędzie do nauki programowania blokowego oraz tekstowego Python.