fbpx
Menu Zamknij

Starszy Programista – 10-12 lat

LEGO WeDo – 5 zajęć

W LEGO WeDo programujemy własnoręcznie zbudowane roboty, dzięki czemu motywacja płynie zarówno z satysfakcji z samodzielnie stworzonych konstrukcji, jak i z zabawy. Właściwie to zabawa jest głównym elementem zajęć, podczas których „przemycamy” wiedzę o podstawach programowania.

Scratch – 5 zajęć

Podczas kursu dzieci nauczą się tworzyć własne gry w języku Scratch. Jest to najlepsze narzędzie do nauczania dzieci podstaw programowania. Scratch umożliwia proste tworzenie interaktywnych animacji oraz gier.

Kodu – 5 zajęć

Uczniowie nauczą się korzystać z oprogramowania Kodu Game Lab firmy Microsoft. Razem z Kodu uczymy dzieci ciągów przyczynowo skutkowych „Jeżeli-To”, na podstawie listy kafelków, jakie są dostępne dla uczniów. Ten paradygmat zapewnia szeroki zakres możliwości i angażuje użytkownika do logicznego myślenia, aby każda linia mogła wykonać pożądane zadanie.

App Inventor – 7 zajęć

Codziennie korzystamy z poczty w smartfonie, Facebooka, sprawdzamy pogodę no i oczywiście gramy. Najwyższy czas aby nasze dzieci poznały zasady funkcjonowania mobilnego świata od kuchni. Uczestnik poznaje sposoby i metodologię tworzenia aplikacji mobilnych na platformę Android. W trakcie zajęć powstaje kilka mniejszych aplikacji i gier.

Python – 8 zajęć

Uczestnicy rozpoczną swoją przygodę z programowaniem w Pythonie: poznają zasad programowania i najważniejsze elementy języka Python. Wprowadzone zostaną pojęcia pętli, warunków, funkcji i zmiennych. Podczas tego kursu uczniowie przekonają się, że Python jest językiem rozwojowym, chętnie stosowanym i wykorzystywanym w niezliczonych aplikacjach. Do nauki Pythona powstała specjalna polska aplikacja, która umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. To najprostsze narzędzie do nauki programowania blokowego oraz tekstowego Python.